Alışverişe Devam Et

KÜRESEL KOMBUCHA ANALİZ RAPORU 2021

 • HAKKIMIZDA

  Biz kim miyiz?

  BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ'nin 

  VİZYONU;“Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam” prensibi doğrultusunda kuruluşumuzun sektöründe Saygın, Önder ve Güvenilir bir Dünya Şirketi olmasını hedefliyoruz.

   

  MİSYONU;“İnsan odaklı İşletme” ve “Emanet Anlayışı” ilkeleri ışığında; çağdaş bir yönetim anlayışı ile kaliteli mal ve hizmetler üreterek ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmayı planlıyoruz.

  Kombucha, uzakdoğudan geliyor ve 2.000 yıldan fazla bir süredir biliniyor. Efsaneye göre içeceğin adı, Japonya İmparatorunu fermente çay (Cha) ile iyileştiren Koreli doktor Kombu'dan geliyor. Kombu Çayının ülkemize girişi çayın Rize’ye gelişiyle başlar. Kombu Çayının Rize’nin Çayeli ilçesinde üretimi ve tüketimi geleneksel olarak devam etmektedir. Firmamızın kurucusu olan Furkan TÜRKER; Rize-Çayeli kökenli Türker ailesinin bir ferdi olarak ömrü boyunca Kombu Çayıyla iç içe yaşadı. Kombu Çayının Üretimi,tüketimi,farklı aromalar kullanılmasına tanıklık etti ve kendisi de bu üretime dahil oldu. Kombu Çayı GURME si olan Furkan TÜRKER ve ailesi yani biz, Kombu çayı üretimi konusunda sürekli kendimizi yenileyip bu alandaki eşsiz tecrübelerimizi ve üretkenliklerimizi devam ettiriyoruz. Bi kalbim Kombucha nın üretiminde Sadece organik yapraklar kullanıyoruz. Sağlıklı ve lezzetli bir tat almak için tamamen doğal meyve ve baharatları özenle seçiyoruz. Amacımız; Vücudunuzdaki dengeyi yeniden kurmak,bağışıklık sisteminizi güçlendirmek,size şifalı bir enerji kaynağı sunmaktır. 


  Bikalbim Kombu çayını Kendi evimizde üretmeye  ve tüketerek sağlıklı yaşamaya çalışan bizler bu şifa kaynağını birlikte yaşadığımız insanlara  sunmak için 2018 yılında firmamız BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ kurarak serüvenimize farklı bir boyut kazandırdık. KOSGEBten aldığımız destekle İçinde bulunduğumuz 2021 yılında  ise sizlerle aktif olarak buluşmanın heyecanını yaşamak için 500 metrekarelik kapalı bir alanda  saatte 2000 şişe üretimi ile bir ayda 20 ton üretim kapasitesine sahip imalathanemizi kurduk.

  Bİ KALBİM kOMBUCHA markasıyla Ege'nin merkezi Denizli’de üretim faaliyetimize başladık. Türk gıda kodeksi yönetmeliğine uygun üretim yapıyoruz. Hijyen kurallarına uygun olarak paslanmaz krom malzemeler kullanıyoruz. Bu yüzden BiKalbim Kombucha'yı bir kullanımda bitecek ölçüde, cam şişe içersinde, alüminyum vidalı kapakla kapatılmış olarak sizlere sunuyoruz.


  BiKalbim Kombucha ekibinin yeni tad avcıları Dört kişilik Türker ailesinden oluşmaktadır. Anne-Baba ve iki kardeş.

  Onları akçeşme mahallesi 2020 sokak no:15 Merkezefendi/DENİZLİ

  Adresinde ziyaret edebilir,coşkularına ortak olabilirsiniz.

  Veya 0 850 532 55 92

  Tüketici danışma hattından telefonla iletişim kurabilirsiniz.

  Veya (info@bikalbim.com,info@biogroupe.com.tr,info@biokombucha.com.tr)mail adreslerine mail atabilir;şikayet ve isteklerinizi bildirebilirsiniz.

 • NEDEN KOMBUCHA ?

  Kombu Çayı Nedir ?


   Soğuk,asitli  içeceklere iyi bir alternatiftir.Çünkü;Kombu Çayı doğal yollarla fermente edilmiş alkolsüz,şekersiz asitli,katkısız probiyotik zengini bir içecektir.

  Kombucha, doğu Çin'den geliyor ve 2.000 yıldan fazla bir süredir biliniyor. Efsaneye göre içeceğin adı, Japonya İmparatorunu fermente çay (Cha) ile iyileştiren Koreli doktor Kombu'dan geliyor. Doğal fermantasyon, kombu çayı vitaminler ve pozitif bakteriler açısından zengin kılar. Sindirimi iyileştirmeye, bağışıklığı artırmaya ve vücutta doğal dengeyi yeniden kazanmaya yardımcı olur. Bizi farklı kılan, sadece organik mahsullerden elde edilen en iyi ve doğal içeriklere dayanarak kombu çayını üretmemizdir. Burada herhangi bir katkı,aroma,tatlandırıcı,şurup vs.bulamazsınız!


  Bikalbim Kombucha, fermantasyon süreci ile yapılan çay bazlı bir içecektir. Fermantasyon, dost bakteriler, maya ve enzimler (veya probiyotikler) tatlı çayda bulunan şekeri tükettiğinde meydana gelir. Dünyadaki her kombu çayı şeker esas alınarak yapılır, ancak biz sadece işlem için gerekli miktarda doğal çay ve ham şeker kullanıyoruz.Temiz ve hijyen ortamda tamamen doğal olarak üretilen Bikalbim  Kombucha vücudunuzu dengelemeye yardımcı olur,ömrü uzatır,bağışıklık sisteminizi güçlendirir,ikinci beyniniz olan bağırsaklarınızı içerdiği mikroorganizmalarla eski sıhhatine kavuşturduğundan günümüzün vaz geçilmez içeceği olarak öne çıkar. Bu özelliği son yıllarda artan popülaritesini açıklamaktadır.


  Şişeyi hafifçe çalkalayıp açın! ve dost bakterileri ve mayayı uyandırın. Vücudunuz ve zihniniz Bikalbim Kombucha'dan alacağı enerjiyi beklemektedir.Onu vücudunuza aktarın.Böylece  En eski zamanlardan beri Japon kültüründe ve tüm Asya'da bulunan bu eski ve gizemli içecekteki Prebiyotikler, amino asitler, antioksidanlar ve canlı bakteri kültürleri ile beraber  bu sihirli sıvıdaki çok fazla sağlık ve gücü kazanmış olun.

  Soğutulduğunda en iyi tadı verir. Neredeyse her gün farklı tad ve lezzetleri sizlere ulaştırmak ümidiyle kendimiz ve sizler için çalışıyoruz.

  Doğru Bilgi :1-Doğal fermente yoluyla elde edilen Bikalbim Kombucha’nın içersine doğal meyve ve bitki yaprakları katılır. İçerdiği bakteriler bunlardan beslenir. Bu durumda şişeler içerisinde karbonhidrat tortuları oluşabilir. Panik yok! Kaliteli,canlı bir Kombu Çayı içtiğinizi bilin ve şişenizi hafifçe çalkalayarak tüketin. Şifa olsun.

  2-Ürünlerimizde kesinlikle alkol yoktur.Belgelerimiz bölümünden tahlil sonuçlarımızı inceleyebilirsiniz.


 • ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

  Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar

  Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir.
  Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

  1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları
  tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.

  Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

  1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi

  1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması

  1.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde Kullanıcı, Internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

  1.d. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi

  2. İçerik Kullanımı

  3. Sorumluluklar

  3a. (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) yi ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi  geliştirmektir.

  3.b. (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) sitesini kullanmaya başlayabilir.

  3.c. Kullanıcı, (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com)’nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcıya aittir.

  3.d. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya biogroupe.com.tr sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının biogroupe.com.tr sitesinden yararlanması 

  BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ

  TİC.LTD.ŞTİ tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

  3.e. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com)’yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

  3.g. Kullanıcı, (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) ‘den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.

  3.h. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından biogroupe.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

  3.j. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.

  3.m. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

  3.n. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.

  3.o Kullanıcı site üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanacağı ödeme bilgilerinin (kredi kartı, GSM numarası bilgileri v.b.) doğru olduğunu, bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder.

  7. Tebligat Adresleri

  7.a. sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının biogroupe.com.tr’ye bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

  7.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

  7.c. Yine (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com)  kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın biogroupe.com.tr tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

   

   

 • NASIL TÜKETMELİYİZ ?

  Bikalbim Kombucha nızı çalkalayarak soğuk içiniz.

  En iyi şekilde fayda görmek ve vücudun adabtasyonu için,

  Tavsiye edilen tüketim şekli.  Vücudunuzdaki Probiyotiği çoğaltmak için; 

  İlk 3 gün yemeklerden sonra veya ara öğünlerde  1 şişe,sindirim sistemi hızlı çalışanlar için yarım şişe

   sonrasında dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz.Vücudunuzdaki yağı yakmak için sabah ve akşam yemeklerden 15 dakika önce bir şişe tüketebilirsiniz.

  2 yaşından büyük herkes Kombu Çayını içebilir.


  Doğal fermente yoluyla elde edilen Bikalbim Kombucha’nın içersine doğal meyve ve bitki yaprakları katılır. İçerdiği bakteriler bunlardan beslenir. Bu durumda şişeler içerisinde karbonhidrat tortuları oluşabilir. Panik yok! Kaliteli,canlı bir Kombu Çayı içtiğinizi bilin ve şişenizi hafifçe çalkalayarak tüketin. Şifa olsun.

 • ÖDEME VE TESLİMAT

  Kredi Kartıyla Ödeme

  (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com)’den verdiğiniz siparişlerin ödemesini kredi kartınızla online olarak yapabilirsiniz.www.biogroupe.com.tr'tüm üyelerinin alışveriş deneyimini keyifli olduğu kadar, güvenli bir ortamda yapmalarını sağlamak için çeşitli güvenlik önlemleri uygulamaktadır.  (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) de kredi kartı bilgileriniz kesinlikle site yönetimi tarafından görülemeyeceği gibi, ödemeniz sizinle bankanız arasındaki bir kurulan iletişim ağı ile alınmakta ve kartınıza ait hiçbir bilgi tarafımızca görüntülenememekte veya veri tabanımızda saklanmamaktadır.

  Ayrıca, alışverişiniz esnasında kredi kartınız ile yapacağınız ödemelerinizde 3D sistemimizi kullanarak alışverişinizi tamamlayabilir, bu sayede kredi kartınızın bağlı olduğu hesabınızdaki cep telefonu numaranıza gelecek SMS şifresi ile siparişinizi tamamlayarak siparişinizi daha güvenli bir halde tamamlayabilirsiniz.

   www.biogroupe.com.tr size 256 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card ile güvenli alışveriş yapma imkanı tanır.

  Havale / EFT

  Havale / EFT ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır.

  Havale bilgilerim aşağıdaki gibidir:

  Banka Adı: İş Bankası
  Hesap Adı: 
  BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ

  Hesap No: 3202-1566083
  Iban No: 
  950006400000132021566083

  *5 iş günü içinde hesaba geçmeyen havale siparişleri geçersiz sayılmaktadır.         


  Kredi Kartı ve Provizyon Aksaklıkları

  Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir:
  Bu nedenler arasında başlıcaları;

  1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
  2. Kart numarasını hatalı girmeniz,
  3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması, 
  4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması, 
  5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
  6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
  7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir.

  Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

   

  Alışverişle İlgili Genel Konular

  1.    Sitemizde satışa sunulan ürünlerin fiyat güncellemelerinde oluşabilecek yanlışlıklarda, (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar.

  2. (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu durumda, kredi kartı ile ödeme yapılacak ise ödeme provizyon aşamasında iptal edilir, havale gerçekleşti ise müşterinin hesabına 7 iş günü içerisinde iade edilir. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı www.biogroupe.com.tr sorumlu tutulamaz. Müşterinin, siparişin tamamından vazgeçme hakkı da saklı tutulur.

  Sipariş Sonu
  Müşteri ürünü seçer ve sepete atar. Banka provizyonu onayı alındıktan sonra işlem sistemimize sipariş olarak düşer.Sipariş sonrası işlemler aşağıdaki sıraya göre hazırlanır;

  1- Ödeme Bekleniyor: Ödeme ve stok onayı verildikten sonra bir sonraki aşamaya gelinir.
  2- İşleniyor: Ürünün tedarikiyle ilgilenilir ve ürünle ilgili sipariş verildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir.
  3- Kargoya verildi: Ürünün faturası kesilip kargoya verildikten sonra, sipariş, Kargoda durumuna getirilir. Artık, ürününüz, tarafınıza ulaşmak üzere yola çıkmıştır.
  4- İptal Edildi: İptal edilen siparişler, “İptal Edildi” konumuna getirilir.
  5- Tamamlandı: Teslim edilen siparişler, “Tamamlandı” konumuna getirilir.

   

  Kargo Bedeli

  Kargo bedeli, sipariş sırasında müşteriye belirtilmektedir.


  Gönderim Alanı

  (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) tüm Türkiye genelinde anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından yapmaktadır. Yurtdışına gönderim bulunmamaktadır.

   

   

 • TESLİMAT KOŞULLARI

  Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir.

  Teslimat adresinin " AKÇEŞME MAH. 2020 SK. NO: 15  İÇ KAPI NO: Z/4 MERKEZEFENDİ/ DENIZLİ" uzaklığına göre de kargo şirketi 1-3 güniçerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır.

  Doğal fermente ile elde edilen ürünlerimizin  teslim süreleri imalat esnasında fermente


  süresine göre farklılık göstererebilir.


  Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak


  haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram


  ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

  Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile  BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ  garantisi ile size teslim edilecektir.

  Satın aldığınız ürünler bir teyit e-postası ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden


  herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak


  ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.


  (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com)


  online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır.


  Enderde olsa tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklarda tükenmektedir bu


  durumda ;


  Ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün eğer stoklarmızda kalmamış ise en az 4 (Dört)


  en fazla 30 (otuz) gün bekleeme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez


  ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

   

 • GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

  (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) sitesindeki tüm ürünler kendi garantisi altındadır; BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ ürünlerinin kendi garanti koşulları geçerlidir. Türk Ticaret Kanunu gereğince gıda maddeleriiçecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Kusurlu ürün nedeniyle iade hakkının kullanılması ise ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

  Ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksi ve Türk Standartlari Enstitüsü standartlarina uygun sekilde üretilmektedir. Standartlara uygun olmayan ürünlerde ve ambalaji bozuk ürünlerde (kargoda ambalaji yırtılmış, açılmış veya ambalajı dağılmış) öncelikle ürün görselini çekerek info@biokombucha.com.tr adresine iletilmesi gerekmektedir. Bu tür ambalaji hasarli ürünlerde kargo firmasindan teslim almadan hasar tesbit tutanağı düzenleyerek bir kopyasını ürün ile birlikte kargo firmasina iade ederek SATICI’ya geri gönderilmelidir.

  İade sartlarına uygun durumlarda Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, ürünü kullanmadan ve daha sonra tekrar satışına engel olmayacak şekilde teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içerisinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri kargo firması yetkilisinin önünde açarak kontrol ediniz, eğer bir sorun varsa ürünü teslim almayıp kargo firmasına tutanak tutturunuz. Teslimi yapılmış ürünlerde kargo firmasının sorumluluğunun da eksiksiz yerine getirmiş olduğunu unutmayınız. Bu durumda tüm fatura nüshaları ile kargo şirketi ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, hesabınıza iade edilir.
   

   

   

 • MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  Mesafeli Satış Sözleşmesi

  MADDE

  1-TARAFLAR

  1.1.Satıcı Bilgileri:
  Ünvanı : 
  BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ KOZMETİK

  TARIM HAYVANCILIK TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.STİ

  Adres: AKÇEŞME MAH. 2020 SK. NO: 15  İÇ KAPI NO: Z4

  MERKEZEFENDI/ DENIZLI
  E-Mail:info@biogroupe.com.tr

  Telefon: 0850 532 55 92

  Mersis no: 0176081574100001

  1.2. Alıcı Bilgileri:
  ALICI, iş bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.biogroupe.com.tr internet adresinden ürün satın alan gerçek veya tüzel kişidir. ALICI’nın ürün satın alırken kullandığı adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

   

  MADDE 2- KONU
  İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait
  (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) adresli internet sitesinden elektronik ortamda fiyat, özellik vb. bilgilerini inceleyerek siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve yürürlükteki Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik (“Yönetmelik” olarak anılacaktır) hükümleri gereğince tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesinden ibarettir.

   

  MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN , ÖDEME VE TESLİM ŞARTLARI
  3.1.- Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, vergiler dahil satış bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.
  Ürün Adı Modeli Adet Satış Bedeli …………..,,,,,,,,TL(KDV dahil toplam)
  3.2.Ödeme Şekli: Havale/eft yoluyla belirtilen hesaba yapılır yada online ödeme ile kredi kartı ile yapılır.
  ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.
  3.4.Teslimat Şekli ve Adresi :
  Teslimat Adresi : ……/ ……/
  Türkiye Teslim Edilecek Kişi: ……………….
  Fatura Adresi : ……/ ……/
  Teslimat, SATICI tarafından kargo ve/veya nakliye yolu ile ALICI’nın yukarıda belirtilen adresine yapılacaktır. Teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI teslimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir.
  Kargo/nakliye ücreti 150 TL (KDV dahil) ‘nin altındaki alışverişlerde anlaşmalı kargo firmasının tarifesinden olup, bu tutarı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve ALICI tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.

   

  MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
  4.1- ALICI,
  (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) internet sitesinde Madde 3′te belirtilen sözleşme konusu ürün ve/veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat ve Yönetmeliğin 5. Maddesi kapsamındaki tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini açıkça beyan eder.
  4.2- Sözleşme konusu ürün ve/veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
  4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
  4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
  4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için, elektronik ortamda akdedilen işbu sözleşmenin ALICI tarafından yine elektronik ortamda teyit işleminin gerçekleştirilmiş olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
  4.6- SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

   

  MADDE 5- CAYMA HAKKI
  ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde ürünü kullanmadan, tahrip etmeden/bozmadan satın almaktan vazgeçerek teslim aldığı şekli ile iade etme hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks veya e-mail ile bildirimde bulunulması ve ürünün orjinal ambalajının açılmamış/bozulmamış ve kullanılmamış olması şarttır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmez. Bu şekilde gönderilen ürünler SATICI tarafından kabul edilmeyecek ve bedel iadesi yapılmayacaktır.
  Ayrıca niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
  Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
  Cayma hakkının kullanılması için 7 günlük süre içinde SATICI’ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,
  a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)
  b) İade formu,
  c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
  d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasında itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
  Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Yasadan kaynaklanan cayma hakkının kullanılması nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

   

  MADDE 6- SATICININ KAYITLARI
  Alıcı, Satıcının kayıtlarının geçerliliğini peşinen kabul ettiğini, Satıcı ile arasında çıkacak her türlü ihtilafta Satıcı’nın her türlü kayıt, belge ve defterleri ile her türlü bilgisayar ve ses kayıtlarının, mikrofilm ve mikro fişlerinin tek ve kesin delil teşkil edeceğini ve bağlayıcı olacağını, bu maddenin H.U.M.K 287. madde kapsamında bir delil sözleşmesi olduğunu kabul eder.

   

  MADDE 7- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ
  Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre içerisin de yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.
  Yönetmeliğin 9(2).maddesi gereğince SATICI, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını hallerde, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ya haber vermeyi taahhüt eder. Bu durumda, SATICI sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup, ALICI’nın sipariş verdiği ürün için ödediği bedeli veya varsa onu borç altına sokan tüm belgeleri en geç 10 (on) gün içinde geri iade edeceğini taahhüt eder.
  Bununla birlikte haklı bir nedenle sözleşme konusu mal veya hizmetin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde SATICI, Yönetmeliğin 9(3) . maddesindeki düzenleme doğrultusunda ALICI’yı açık ve anlaşılabilir bir şekilde bilgilendirerek onayını almak şartıyla eşit kalite ve fiyatta başka bir mal veya hizmet tedarik edip teslim edebilir. SATICI işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda ALICI, SATICI’nın hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’ nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir.

   

  MADDE 8- İHTİLAFLARIN HALLİ
  İşbu sözleşmenin uygulanmasında ALICI, ürünler ile ilgili şikâyet ve itirazları konusunda başvuruları, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde ürünü satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir. Bu parasal sınırın altında kalan uyuşmazlıklarda Tüketici Hakem Heyeti’nin vereceği kararlar tarafları bağlar ve İcra ve İflas Kanunu’nun ilamların yerine getirilmesi hakkındaki hükümlerine göre yerine getirilir. Bu parasal sınırın üzerinde kalan uyuşmazlıklarda ise Denizli Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
  Siparişin onaylanması durumunda ALICI, işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır

   

   

 • GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

  Kişisel bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.

  *Kullanıcıdan hangi kişisel bilgilerin toplandığı : Üyelik sistemi dahilinde, kullanıcılarımızdan adres, telefon, mail adresi, bilgileri, tc kimlik bilgileri, Kredi kartı bilgileri gibi tüm iletişim ve ödeme bilgileri dahil istenmektedir. Bu bilgiler fatura düzenlenmesi ve siparişlerin müşterilere ulaştırılması ve ürün tahsilatı için talep edilmektedir.

  * Bu bilgilerin şirket tarafından nasıl kullanılacağı : Bilgileriniz ödeme,  ürün teslimatı amacı kullanılmaktadır. Bilgileriniz şirket bünyemizde, güvenli olarak, SSL sunucumuzda korunmaktadır.

  * Şirketin verileri üçüncü taraf şirketlere nasıl aktardığı : Bilgileriniz tamamen kendi bünyemizde, ürün teslimatı ve müşteri özlük bilgileri amacı dahilinde talep edildiği için, üçüncü kişiler ile kesinlikle paylaşılmaz.

  * Bu bilgilerin nasıl değiştirileceği veya silineceği ya da nasıl kapsam dışında kalınacağı : Müşteri üyelik bilgilerinde değişiklik veya üyeliği silme işlemi ile birlikte, tüm bilgiler kullanıcının talebi ile gerçekleşmektedir.

  * Üyelik sistemin amacı : Üyelik sisteminde amaç, sadece siparişlerin tarafımıza ulaşmasıdır.

  * Web Sitemiz'den yalnızca ürün/hizmet başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı bilgi girişi yapılmaktadır.

  * Web Sitemiz'e girilen bilgilerin güvenliği açısından firmamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Müşterilerimizin Web Sitemiz'e ürün/hizmet başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı girmiş oldukları bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez. Müşterilerimizin bizimle paylaştığı bilgilere izinsiz ulaşım,

   BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ

  TİC.LTD.ŞTİ personeli dahil olmak üzere kısıtlanmıştır.

  * BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ

  TİC.LTD.ŞTİ

   (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) söz konusu bilgileri müşterilerin onayı dışında ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır.

  BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ(biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecektir. 

  *BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ(biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com)'in tabi olduğu düzenleyici kurumlar ve/veya yasama, yürütme organ ve mercileri müşteri bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ(biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayacaktır.

  * Web Sitemiz diğer web sitelerine link vermektedir. Gizlilik Politikamız'da yer alan taahhütlerimiz sadece web sitemiz içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Web Sitemiz'den link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Web sitemizden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ(biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com) sorumlu değildir.

  BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ(biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com)destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların firmamızın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır.

  * Web sitemizde yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, BİO GROUPE KOMBU ÇAYI GIDA TEKSTİL DERİ TARIM HAYVANCILIK  TURİZM VE SANAYİİ TİC.LTD.ŞTİ (biogroupe.com.tr biokombucha.com.tr bikalbim.com)'e aittir.

  * Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla firmamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda firmamıza danışmakta tereddüt etmeyiniz.

   

   

   

   

 • YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

  Yapılan bilimsel araştırmalarda Kombu çayının insan vücut yapısını olumsuz etkileyecek bir yan etkisi görülmemiştir.Ancak ;Kombu Çayı içmeye başladığınızda, vücudunuzda zehirli (toksik) madde fazlaysa vücudunuz, balgamları, zehirli ve ölü hücreleri atarken için için, bir rahatsızlık hisseder. Bu şeyler vücudunuzu terk ederken ve detoksifikasyon (zehirden temizleme) başlarken siz, bağırsaklarınızın yumuşadığını, nefesinizin kötü koktuğunu ve midenizin hafiften bulandığını hissedersiniz.Biz buna iyileşme krizi diyoruz.Siz bu süreçte bir hafta kombu çayı tüketmeye devam ederseniz vücudunuz adaptasyon sağlayacak ve hiç bir sorununuz kalmayacaktır.

 • BİLİMSEL ÇALIŞMALAR


  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 
  Öğr. Gör. Kübra Tarhan Kuzu AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ , Haziran,2017.

  Kombucha Çayı Üretiminde Farklı Substrat Kaynaklarının Kullanımı Adlı yüksek lisans çalışmasında

  Kombucha çayında belirlenen potansiyel olumlu etkiler fermente çaya olan ilgiyi zamanla arttırmıştır. Özellikle son dönemlerde yapılan çalışmalar sonucu fermente çayın parasetamol kaynaklı hepatotoksisite oluşumunu ve oksidatif strese bağlı olarak yan ürün kromat (VI)’ün meydana gelmesini engellediği belirtilmiştir. Kombucha çayının özellikle Helicobacter pylori, Salmonella typhimurium, Staphylococcus aureus, Agrobacterium tumefaciens, Bacillus cereus, Shigella sonnei, Salmonella enteritidis and Escherichia coli mikroorganizmalarına karşı antimikrobiyal etkisinin olduğu belirtilmiştir (Battikh vd 2012)

   

  Bhattacharya vd (2013) tarafından yapılan bir çalışmada normal siyah çay ve Kombucha kültürü ile fermente edilmiş siyah çayın çeşitli yönlerden karşılaştır ma s ı yapılmıştır. Kombucha çayının toplam fenolik madde ve flavonoid içeriği bakımında n sırasıyla % 27,2 ve % 75 siyah çaya oranla daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Fenolik madde ve flavonidlerin antioksidan bakımından oldukça etkili olduğu belirtilmiştir.

  Kombucha ile ilgili gerçekleştirilen çeşitli çalışmalarla; elektromanyetik dalgalara maruz kalınmasıyla kaynaklanan olumsuz etkilerin Kombucha ile tedavi edilebilmes i, çevre kirliliğine karşı koruyucu ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi (Gharib 2014), diyabet hastalığına karşı tedavi edici özelliği (Bhattacharya 2013), aşırı kilo alımını engelleme açısından önemli bir tüketim ve diyet ürünü olduğu (Battikh 2012),

  toksik ve kanserojenik bileşenlerin oluşumunu önleyici etkisi (Wang 2010), koroner kalp rahatsızlığı etkenlerinden biri olan yoğunluklu lipoprotein oksidasyonunu inhibe ettici özelliği (Yang vd 2009), lipit peroksidasyonunu önleyici etkisi (Pauline vd 2001) gibi sağlık açısından da önemli etkilerinin olduğu çeşitli araştırmalar sonucunda belirlenmiştir.

   

  Kombucha araştırılmaya çok açık ve bilimsel açıdan fazla eski olmayan bir ürün olduğundan dolayı özellikle son yıllarda ilgi çekici çalışmalar yapılmaktadır. Ancak literatürde özellikle fermentasyon besiyeri içeriği ve çeşitliliği açısından yeterli çalışma bulunmamaktadır.

   

  Bu çalışmada; özellikle ülkemizde oldukça az bilinen ve asidik tadın baskın olmasından dolayı içimi zor olan Kombucha çayının farklı meyve- bitki çayları, kahve

   

  ve farklı şeker kaynakları kullanılarak fermentasyon yoluyla üretimi gerçekleştirilmiştir. Yapılan bu araştırma sonucunda Kombucha çayının farklı tüketim seçeneklerinin oluşturulması, tadının farklı substrat kullanımı ile geliştirilerek daha geniş kitlelere hitap etmesi ve antioksidan bileşikleri içeren bir ürün olabilme potansiyelinin ortaya koyulabilmesi hedeflenmiştir.

  Şeklinde yaptığı araştırmasıyla kombu çayı hakkında bizleri bilgilendirmektedir.


  kaynak:https://tinyurl.com/34a8a6b5 

             https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/144423 

             https://gidakongresi2020.org/assets/catalogs/TGK13P220.pdf

             


 • HEDİYE ÇEKİ KULLANIMI  Doğum günlerinizden, özel indirimlerden, dönüşen para puanlardan vs. size tanımlanan tüm hediye çeklerini kullanmak için, sepet adımında bulunan 'hediye çekleri' alanına sahip olduğunuz indirim kodunu yazıp ekle butonuna tıklamanız yeterlidir. İndirim tutarı sepetinizden otomatik olarak düşecektir.

  Hediye çekleri yalnızca biogroupe.com.tr' de geçerlidir ve her siparişinizde yalnızca bir adet hediye çeki kullanabilirsiniz.

  Tanımlı hediye çeklerinizi kontrol etmek için 
  Hesabım/Hediye Çeklerim sayfasına göz atabilirsiniz.

  Tarafınıza tanımlanan herhangi bir hediye çekinin kullanımında beklenmeyen bir hata ile karşılaşırsanız lütfen müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçiniz.

  Hediye çeki indirimi ile yapılan alışverişlerin iadesinde hediye çeki tekrar kullanılamaz.

  Kullanılan tüm hediye çekleri verilen siparişlerde yer alan ürünler üzerinden fiyat dağılımı yapılarak sisteme yansımaktadır. İade işlemlerinizde iade tutarınız bu işlem esas alınarak hesabınıza geçmektedir.

 • SAKLAMA KOŞULLARI

  KOMBU ÇAYI NASIL  SAKLANMALI?

  Satın almış olduğunuz Bikalbim Kombucha nızı kapağını açtıktan sonra bir hafta içerisinde tüketebilirsiniz.Bikalbim Kombucha canlı ve aktif probiyotik dediğimiz bakteriler içerdiğinden sıcak ortamda asit oranı daha çok artabilir.Bu nedenle Bikalbim Kombucha nızı +4 derecede  buzdolabınızda muhafaza etmelisiniz.Böylece paketlendiği andaki lezzetini,tazeliğini ve canlılığını bir yıl devam ettirebilir.Son tüketim tarihi paketleme tarihinden sonra bir yıldır.

 • KÜRESEL KOMBUCHA ANALİZ RAPORU 2021

  Kombu çayı uzun yıllardan beri sağlık için içilen çayın fermente edilerek sirkesinin çıkarılmasıyla elde edilen %100 doğal soğuk içilen bir içecektir.Dünya üzerinde kombucha tea olarak bilinen bu şekersiz asitli soğuk içecek piyasadaki şekerli meşrubatların alternatfi olarak görülmektedir. Kombu çayının aynı zamanda faydalı bakteri, maya ve asitten oluştuğundan, insanlar şimdi kombu çayını birçok sağlık ve probiyotik faydası için tüketiyorlar.

  Bu özelliğinden dolayı Kombu Çayı yükseliş trendini yakalamıştır.Pepsi 2016 yılında Kevita kombucha markasıyla,Coca cola 2018 yılında Mojo kombucha markasıyla bu ışığı gördüğü için piyasaya girmiştir.

  Küresel Kombucha pazar büyüklüğünün, 2020-2026 döneminde% 28,9 YBBO ile 2020'de 1milyar779 milyon ABD Dolarından 2026 yılına kadar 8milyar153 milyon ABD Dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Çünkü meşrubat firmaları yapay ürünler yerine doğal,koruyucu içermeyen,katkısız, organik ve GDO suz içecekleri bünyelerine katmaktadırlar.

  Türkiye de pandemi sürecinde PROBİYOTİK ürünlere artan ilgi sayesinde kombu çayı yeni tanınmaktadır. Ülkemizde Tüketicinin içecek sektöründe “sağlık ve zindelik” eğilimindeki artış ve tüm doğal içeriklere yönelik artan talebi nedeniyle  kombu çayı market raflarında ve internetteki sanal marketlerde yerlerini almaktadır.

  Kombu Çayı hakkında dünya da ve ülkemizde araştırmalar oldukça sınırlıdır.Ne olduğu ve Faydaları hakkında Çanakkale üniversitesi öğretim görevlisi sayın kübra tarhan kuzu nun hazırlamış olduğu yüksek lisans tezi günümüze ışık tutmaktadır.Yök bünyesinde yer alan araştırmaya göre kombu çayının

  İçerdiği probiyotik faydalı bakteriler sayesinde;

  Vücudumuzun bağışıklık sistemini korur

  Stres,yorgunluk ve bitkinlikle savaşır

  sağlıklı zayıflama ve kilo kontrolü sağlar

  stres yorgunluk ve bitkinlikle savaşır

  enerji ve performans artışı sağlar

  Dikkat kaybını önler,zihinsel durumun gelişmesine yardımcı olur.

  Vücudu zararlı bakterilere kaşı korur.

  Diyabet tedavisine yardımcı olur.

  Herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır.Kesinlikle alkol içermemektedir.

  Bikalbim kombucha 2019 Yılında denizlimizde kosgeb desteğiyle tamamen yerli sermaye 500metre kare kapalı alana sahip,saatte 2000 şişe doldurma kapasitesi ve aylık 20 ton üretimi yapabilme gücüyle kurulmuştur.Şirket sahibinin Rizeli olması ve bölgelerinde geleneksel olarak tüketildiği için kombu çayı gurmesi olarak farklı tat ve üretim tecrübesine sahiptir.

  Kaynak:analiz raporu için:https://www.360researchreports.com/global-kombucha-sales-market-16678764

  Yüksek lisans tezi için:https://tinyurl.com/34a8a6b5 

 • Belgelerimiz

SİPARİŞİNİZİ GERÇEKTEN İPTAL ETMEK İSTİYOR MUSUNUZ?

Unutmayın, siparişinizi iptal ettiğinizde, artık üzerinde değişiklik yapamazsınız.

GEÇERSİZ ERİŞİM BİLGİLERİ

Üzgünüz, Verilen E-Posta ve Parola ile eşleşen kullanıcı hesabı yok.Parolanızı hatırlamıyorsanız, Parolanızı mı unuttunuz? bağlantısını kullanınYeni bir kullanıcı hesabı oluşturmak istiyorsanız, HESAP OLUŞTUR düğmesini kullanın

Sipariş tamamlanıyor...

Teşekkür ederiz.